logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

ZŠ s MŠ Hertník otvorila svoje brány

Deň otvorených dverí sa stáva tradíciou našej školy, a tak sme aj tento rok, 27. marca, privítali žiakov štvrtých ročníkov obvodových škôl.

Hneď ráno sa teda stretli možno budúci spolužiaci, parťáci či kamaráti, aby spolu zažili deň ako stvorený na spoznávanie, zábavu, hry, ale aj tajomstvá a objavy. Čakalo na nás VEĽKÉ PÁTRANIE, v ktorom sme objavovali svet prírody, vedy, techniky i umenia. Na chvíľu sa z nás stali aj naozajstní detektívi, ktorí prostredníctvom plnenia zaujímavých úloh a záhad cestovali po Slovensku a objavovali známe mestá, pátrali po stratených osobnostiach, lúštili tajné šifry a nakoniec si zahrali Milionára pre detektíva. Zistili sme, že keď správne využijeme svoj postreh, dôvtip, šikovnosť či nadobudnuté vedomosti, z každého z nás môže byť aj Sherlock Holmes, Colombo, detektív Karol či Traja pátrači. Odovzdanie certifikátu správneho detektíva aj sladká odmena bolo tým správnym vyvrcholením našej pátracej akcie.

Budúci piataci sa stali súčasťou hodín, na ktorých videli a zažili samé zaujímavé veci. Záhady prírodných vied im ukázali, ako funguje fyzika, kedy je vhodné kŕmiť a čistiť korytnačku, ako rád behá vo svojom koliesku škrečok a k trojici živých zvierat sa pridal aj rak. Múdre hlavičky si potrápili naši návštevníci pri matematických hlavolamoch, ale aj pri Rubikovej kocke. Navštívili učebňu informatickej výchovy, kde si vyskúšali prácu s tabletmi, s anglickým jazykom sa lepšie spoznávali aj cez úlohy na interaktívnej tabuli, stali sa súčasťou pompéznych olympijských hier antického Grécka, svoje telo si rozhýbali pri florbale v priestoroch našej telocvične a v novovytvorenej učebni so zrkadlami sa dozvedeli, že dramatická výchova, to nie je len divadlo. Plní nadšenia a poznania, že aj zážitkové vyučovanie má svoje čaro, odchádzali naši budúci piataci s úsmevom na tvárach a my sa tešíme, že aj tento rok sa nám potvrdilo, že takáto akcia má význam.

Mgr. Martina Harčarufková, Mgr. Andrea Šoltésová

Ďalší článok