logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

ZŠ s MŠ Hertník oslávila 100. výročie vzniku ČSR

V ľudskom živote je mnoho významných udalostí, ktoré si pravidelne pripomína a oslavuje. Jubilejné, okrúhle udalosti majú v tomto kolobehu zvláštne miesto. Sláviť 100 rokov od nejakej udalosti sa pošťastí len niekoľkým generáciám. Medzi tie šťastné patríme aj my, keď sme si spoločne na našej škole pripomenuli a oslávili toto krásne jubileum od vzniku našej prvej ČSR.

Významné osmičky tohto storočia nám pripomína počas celého roka informačná vitrína. Oslavu  výročia vzniku prvej ČSR sme otvorili prvý októbrový týždeň štátnou hymnou ČSR a slávnostným odhalením informačného panelu, ktorý nám predstavil  dokumenty i osobnosti týchto významných udalostí dejín nášho národa.

 Jednou z aktivít spoznávania  bola skladačka puzzle, ktorá postupne odhaľovala portréty Tomáša Gariqua Masaryka, Edvarda Beneša a Milana Rastislava Štefánika – najvýznamnejšie osobnosti týchto udalosti. Úspešní riešitelia boli  odmeňovaní priebežne trikolórovým náramkom a najaktívnejší aj sladkou odmenou.

Oslavy vyvrcholili dňa 24. októbra reláciou v školskom rozhlase a módnou prehliadkou kostýmov z čias prvej republiky, ktorými priestory našej školy naplnili nielen žiaci ale aj učitelia. Za zvukov  storočných hitov sme si zvolili najlepšie modelky a modelov, čo nebolo vôbec jednoduché pre množstvo krásnych a autentických oblečení a doplnkov.

Teoretické  poznatky si preverili žiaci 9.A a 9.B vo vedomostnom dueli, kde si zlato a bronz odniesli žiaci 9A a striebro žiaci 9B triedy.  Krátkym informačným videom pre všetkých žiakov školy sa naša oslava schýlila k záverečnému ukončeniu a oceneniu tých najaktívnejších a najodvážnejších žiakov vo všetkých aktivitách. Tou najväčšou odmenou pre nás všetkých však bola radosť a nadšenie z netradičnej oslavy, ktoré vyžarovalo  z očí všetkých žiakov aj pri záverečnom spoločnom speve našej štátnej hymny. Veríme, že aj táto oslava prispela k zvýšeniu národného povedomia našich žiakov.

Mgr. Kristína Semánková

   

Predchadzajúci článok

Ďalší článok