logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Zážitkové učenie a kozia farma v Hertníku

V dedine Hertník pod Čergovským pohorím je malá rodinná farma, ktorá patrí Pani Sylvii Kohútovej a jej manželovi. Na lúkach plných bylín sa tam pasú kozy, o ktoré sa veľmi zaujímali deti zo základnej školy Hertník, preto sa spolu s pani učiteľkou biológie rozhodli spojiť príjemné s užitočným a v rámci hodiny biológie navštívili túto farmu. Dozvedeli sa tak veľa zaujímavých informácií o stavbe tela, o ich  chove, spracovaní kozieho mlieka aj o jeho zdravých účinkoch. Tí najväčší zvedavci si mohli vyskúšať aj dojenie kôz. Pani Sylvia pripravila pre deti aj ochutnávku kozieho mlieka, syra a jogurtu. Ukázala deťom aj bio mydlá, ktoré vyrába z kozieho mlieka. Kozliatka si mohli pohladkať, nakŕmiť a tak zblízka pozorovať, čo je v učebnici len na obrázku. Zážitkové učenie je jedna z najúčinnejších foriem učenia sa. Ak na vlastnej koži zažijeme niečo zaujímavé, vytvorí nám to skutočné spomienky, ktoré pretrvajú omnoho dlhšie ako len naučené vedomosti. Deti odchádzali z farmy nadšené aj s malým darčekom – kozím mydlom od pani Sylvie. Touto cestou jej chceme ešte raz veľmi pekne poďakovať za veľmi zaujímavú exkurziu na tejto farme.

Mgr. Anna Poláková

Predchadzajúci článok

Ďalší článok