logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Záhady prírodných vied

Príroda ukrýva svoje tajomstvá, od tých najjednoduchších fyzikálnych pokusov, chemických reakcií, cez zaujímavosti živých organizmov, až po najkomplikovanejšie procesy. Pomocou vedy sa snažíme pochopiť rovnováhu medzi živou a neživou prírodou. Preto, posledný februárový deň, žiaci našej školy spolu s vyučujúcimi pripravili netradičnú prezentáciu prírodných vied.
Žiaci druhého stupňa pripravili zaujímavé stanovištia, pri ktorých ich spolužiaci mohli vyskúšať chemické a fyzikálne pokusy, zapájať elektrické obvody. Veľkým lákadlom boli pre žiakov okuliare, pomocou ktorých sa dostali do virtuálnej reality, či Sphero, ktoré mohli ovládať a programovať pomocou mobilného telefónu. Ďalšou zaujímavosťou bolo stanovište, pri ktorom si žiaci mohli naprogramovať robota a zadávať mu príkazy. Samozrejmosťou bolo riešenie množstva hlavolamov, skladanie origami, rubikovej kocky, Najzaujímavejší pre žiakov bol kútik živej prírody, kde žiaci obdivovali osmáka, korytnačku, gekona, mačky či psíka. Zvieratá mohli nakŕmiť, pohladkať a tak zblízka spoznať ich spôsob života. Keďže je zdravie veľmi dôležité, nechýbalo ani stanovište prvej pomoci, kde sa žiaci oboznámili so záhadami ľudského tela.
Veríme, že toto podujatie prispelo k lepšiemu pochopeniu a zvládnutiu učiva predmetov ako sú matematika, fyzika, informatika, biológia či chémia.
                                                                                                                                                                                                  Mgr.M. Velgosová

Predchadzajúci článok

Ďalší článok