logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Záhady prírodných vied

Po úspešnom 1. ročníku si aj tento rok dňa 8.3.2019 žiaci našej školy v spolupráci so svojimi vyučujúcimi prírodovedných predmetov pripravili ďalšie dobrodružstvo pod názvom Záhady prírodných vied.

Žiaci druhého stupňa pripravili rôzne stanovištia, pri ktorých si ich spolužiaci mohli  vyrobiť prírodnú kozmetiku, vyskúšať chemické a fyzikálne pokusy, spoznať rôzne druhy minerálov. Mali možnosť riešiť rôzne hlavolamy, skladať rubikovú kocku, či japonské origami. Nechýbalo ani stanovište, kde sa žiaci oboznámili so záhadami ľudského tela. Novinkou tento rok bol robot, ktorému žiaci pomocou jednoduchých príkazov naprogramovali smer jazdy. Pre žiakov boli lákadlom aj okuliare, pomocou ktorých sme sa dostali do virtuálnej reality. V kútiku živej prírody obdivovali živé zvieratá – andulky, papagája, rybičky a  leguána. Tieto zvieratá mohli nakŕmiť, pohladkať a tak zblízka spoznať ich spôsob života.

Môže to znieť neuveriteľne, ale je to tak – aj prírodné vedy môžu byť zaujímavé. Veríme, že sa žiakom podarilo niektoré záhady odhaliť a tým ich motivovať k ďalšiemu bádaniu.

Mgr. Anna Poláková, Mgr. Eva Mlynárová

Predchadzajúci článok