logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Vianočná burza pomoci

Dňa 19.12.2019 sme zorganizovali v našej škole vianočnú burzu pomoci pre Alexka, ťažko zdravotne postihnutého chlapčeka. Osud k nemu bol veľmi krutý, keď sa k zdravotným a finančným problémom pridružili aj problémy s bývaním. Totiž aj Alexka a jeho rodinu postihla tragédia – výbuch plynu bytového domu v Prešove. Prišli o všetko. Poškodili sa všetky Alexove zdravotné pomôcky, dokonca aj špeciálny polohovateľný vozík, ktorý nevyhnutne potrebuje. Keď sme sa dozvedeli o neľahkom osude 7 ročného chlapčeka, rozhodli sme sa venovať výťažok z burzy práve jemu. Do burzy sa zapojili všetci žiaci. Ochotne sa vzdali svojich obľúbených vecí, aby ich venovali na predaj v burze. A bolo z čoho vyberať. Od plyšových hračiek až po stavebnice, bábiky, autá, knihy, bižutériu, keramiku, či oblečenie. Všetci si prišli na svoje a z burzy odchádzali nielen s výhodne nakúpeným tovarom, ale aj s dobrým pocitom, že finančne podporili Alexka a jeho rodinku. Výťažok z burzy – 242 eur a navyše aj 258 eur z dobrovoľnej zbierky zamestnancov našej školy, teda 500 eur bude zaslaných na účet tejto rodiny. Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli tejto rodinke. Práve takáto nezištná pomoc je potrebná a to nielen v čase Vianoc. Obetavosť, dobrosrdečnosť a ochota pomáhať by mali byť na dennom poriadku každého človeka. Veď vidieť šťastného človeka a vedieť, že sme sa o to šťastie pričinili aj my, je úžasné zadosťučinenie.