logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

SVETOVÝ DEŇ VODY

Svetový deň vody je oslavou vďačnosti a úcty k vode, ktorej význam si svet každoročne pripomína 22.marca.
Naši najmladší žiaci 1.stupňa si pripomenuli tento deň pestrými aktivitami. V triede sa oboznámili so základnými informáciami o tejto najdôležitejšej tekutine pri zaujímavom kvíze. Pozreli si film o putovaní kvapky a vyrobili veselé čelenky, v ktorých následne v obci vytvorili “kvapôčkovú políciu”. Jej úlohou bolo skontrolovať čistotu potoka a jeho okolia v našej obci. Deti sa takouto úžasnou formou dozvedeli opäť veľa zaujímavých informácií o svete okolo nás.
                                                                                                                                      Mgr. Martina Harčarufková