logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Slávnostný zápis detí do 1. ročníka

Dňa 19.4.2023  sa na našej škole uskutočnil slávnostný zápis detí do prvého ročníka základnej školy.  Malí predškoláci vstúpili spolu so svojimi rodičmi do rozprávkového kráľovstva školákov, kde ich  milo privítali usmiate pani učiteľky prvého stupňa. Po úvodnom príhovore pani riaditeľky sa predstavili predškoláci. Zaujali nás peknými veršíkmi a piesňami. Potom ich už čakali učiteľky s hravými úlohami, aby zistili, ako sú deti pripravené na vstup do školy. Pri jednotlivých stanovištiach  usmerňovali školákov aj  piatačky. Kým deti kreslili, počítali, porovnávali a  skladali, rodičia sa mali možnosť dozvedieť viac o našej škole, o materiálno-technickom vybavení, o našom školskom vzdelávacom systéme, zameraní školy, záujmovej činnosti, aktivitách a  mimoškolských činnostiach. Rodičia dostali ešte zopár rád týkajúcich sa prípravy detí na školu a slávnostný zápis sme ukončili.

V závere si predškoláci zaslúžene odniesli darčeky a pamätný list zo zápisu, keďže všetky úlohy hravo zvládli.

Tešíme sa na nich v septembri.