logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

„Prameňom poézie je a má byť srdce.“ P. O. Hviezdoslav

Dňa 15.3.2022 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Veľmi sa tešíme, že nám aktuálna situácia dovolila stretnúť sa a vypočuť si našich mladých recitátorov, ktorí sa bravúrne zhostili textov a vložili do nich svoje recitačné schopnosti. Všetkým zúčastneným a oceneným blahoželáme! Víťazi jednotlivých kategórií postupujú na okresné kolo:

  I. kategória: 1. – 4. ročník

POÉZIA:

 1. miesto: Sarah Kučíková (4.roč.)
 2. miesto: Bianka Biľová (1.roč.)
 3. miesto: Damián Kováč (3.roč.)

PRÓZA:

 1. miesto: Zuzana Kravčuková (4.roč.)
 2. miesto: Karolína Franeková (4.roč.), Martin Hatala (3.roč.)                                                                                                                                                              II. kategória: 5. – 6. ročník

POÉZIA:

 1. miesto: Šimon Zajak (6. A)
 2. miesto: Noemi Semaneková (5. A)
 3. miesto: Šimon Špirka (5. A)

PRÓZA:

 1. miesto: Tadeáš Kundrat (5. A)
 2. miesto: Ella Harčarufková (6. A)

 

III. kategória: 7. – 9. ročník

POÉZIA:

 1. miesto: Klára Katreničová (9. A)
 2. miesto: Olívia Kopčáková (7. A)

PRÓZA:

 1. miesto: Klaudia Findišová (7. B)
 2. miesto: Nikola Hatalová (7. A)
 3. miesto: Tatiana Špirková (7. B)

 

Mgr. Andrea Šoltésová

 

 

Predchadzajúci článok

Ďalší článok