logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Po stopách Karpatsko – duklianskej operácie

V stredu 11.10.2017 sme sa v rámci dejepisu a občianskej náuky vybrali na exkurziu po stopách Karpatsko-duklianskej operácie. Cestu poznávania sme začali pri pamätníku padlých vo Svidníku, ktorých pamiatku sme si uctili minútou ticha a prehliadkou vojenskej techniky v areáli múzea. Nasledovala prehliadka expozície Vojenského  múzea, kde nám sprievodkyňa predstavila historické fakty a zaujímavosti z tohto obdobia – rôzne uniformy a zbrane. Obohatením bol aj krátky dokumentárny film ako prebiehala Duklianska operácia. Videli sme ako vojaci bojujú a zomierajú v zákopoch. Potom nasledovala vyhliadková veža, z ktorej sme bohužiaľ nič nevideli pre hustú hmlu, no pohľad na okolie nám vynahradil sprievodca výborným výkladom a opisom udalostí. Na koniec sme si prezreli les plný vojenských bunkrov a vyskúšali bojové podmienky. Všetko, čo sme počuli a videli bolo poučné a zaujímavé a výlet sa nám veľmi páčil.  Zuzana Štefančinová,9.A.