logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Piataci v Okresnej knižnici D. Gutgesela v Bardejove

O tom, že aj knihy majú svoje postieľky, sme sa presvedčili na vlastnej koži. V máji sa žiaci piateho ročníka vybrali na exkurziu do priestorov našej okresnej knižnice, kde si pre nich pani knihovníčky pripravili bohatý program. V prvej časti návštevy sa hravou formou dozvedeli veľa o živote D. Heviera a sami skladali básne z jeho tvorby. Sami boli prekvapení, ako dobre to všetci zvládli.  Súčasťou návštevy bola aj výstava spisovateľa D. Heviera pod názvom Tajný život kníh. V druhej časti tohto popoludnia žiaci navštívili Detské oddelenie knižnice D. Gutgesela, kde strávili naozaj pekné chvíle. Moderne zariadené priestory knižnice i žánrovo bohatý výber kníh urobili na žiakov výborný dojem. Niektorí už knižnicu pravidelne navštevovali, poznali jej jednotlivé oddelenia, no pre iných to bolo niečo úplne nové.  Záujem o registráciu a vytvorenie čitateľského preukazu okresnej knižnice prejavilo mnoho žiakov. A čo môže byť lepšou spätnou väzbou pre učiteľa ako skutočnosť, že aj v dnešnej modernej dobre žiaci siahajú po ,,starej dobrej kvalitnej“ knihe? Veď posúďte sami!

PhDr. Edita Kvokačková

Predchadzajúci článok