logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Noc so slávnymi osobnosťami

Úvodným hokejovým zápasom a povzbudzovaním Slovákov sme  v ZŠ s MŠ Hertník odštartovali 4. ročník trojjazyčnej školskej akcie „Noc cudzích jazykov.“ Na dlho očakávané podujatie sa vydalo štyridsaťtri žiakov druhého stupňa.

Vyučujúce jazykov využili svoju kreativitu a stali sa na krátky moment slávnymi osobnosťami. V nádhernej róbe sa žiakom predstavila rakúska cisárovná Sissi – Alžbeta Bavorská, zahviezdila aj elegantná princezná Diana, či kozmonautka Valentína Tereškovová. Nechýbala ani osobnosť z oblasti športu, tenistka Serena Williams. Žiaci sa tak mohli dozvedieť niečo viac z ich pracovného i súkromného života. Využívali nielen jazykové zručnosti anglického, nemeckého a ruského jazyka, pamäťové schopnosti, ale aj svoje športové nadanie.

Kulinárske zručnosti si  overili prípravou tradičných receptov jednotlivých krajín: anglický ´cheesecake´, obľúbené koláčiky kráľovnej Alžbety, lievance, obložené chlebíčky a nechýbal ani  sviatočný  ruský šalát a čaj zo samovaru. Po úspešnej príprave nasledovala ochutnávka. Posilnení dobrotami sa žiaci pustili do riešenia ďalších úloh, od ktorých ich neodradila ani neskorá nočná hodina. Noc jazykov sme ukončili polnočným futbalovým turnajom.

Cieľom týchto aktivít bolo podporiť bohatú jazykovú a kultúrnu rozmanitosť, ktorú je nevyhnutné zachovávať a rozvíjať. Veríme, že sa nám to v tomto roku opäť podarilo.

 Mgr. Mária Hudáková.

Predchadzajúci článok