logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Noc cudzích jazykov

Úvodná výzva žiakov naučiť sa spoločne Belgický tanec odštartovala  3. ročník trojjazyčnej školskej akcie. Na dlho očakávané podujatie sa vydali žiaci druhého stupňa s ich slávnymi skupinkami – Lazarovci, Vtákopysky, Vychodniaries, Bryndzové halušky a Four X. Nechýbali ani povzbudzujúce  pokriky spoluhráčov.

Nasledovala pohybovo-vedomostná aktivita „Spoznaj svoje vyučujúce“, pri ktorej bolo potrebné využiť nielen jazykové zručnosti anglického, nemeckého a ruského jazyka, pamäťové schopnosti, ale aj vytrvalostný beh.  Po namáhavej súťaži sa deti posilnili chutnou pizzou.

Pri tvorbe projektov o slávnych veľkomestách v anglickom, nemeckom, ale aj ruskom jazyku mali žiaci priestor ukázať svojim rovesníkom okrem jazykových aj prezentačné schopnosti. Šikovné modelky a modely pózovali súťažiacim, ktorí si zopakovali slovnú zásobu ľudského tela trojjazyčne.

Nočná hodina deti neodradila od sústredenia sa na počúvanie a sledovanie príbehov v rôznych jazykoch.  Žiaci preukázali výdrž v aktivite „Uhádni, čo to je“, v ktorej sa jednotlivci predviedli vo vysvetľovaní slov v cudzom jazyku. Príjemná atmosféra bola až do konca plná napätia, zábavy a elánu. Za splnené úlohy každého  čakala zaslúžená odmena.  Po náročnom dni  sa žiaci pobrali v neskorých nočných hodinách do svojich „príbytkov“ a spolu s pani učiteľkami si vyskúšali spať na mieste, kde trávia celý školský rok.

Mgr. Mária Hudáková

Predchadzajúci článok

Ďalší článok