logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

NOC CUDZÍCH JAZYKOV

Úvodným rozdelením sa do skupín a vymýšľaním pokrikov sme odštartovali tradičnú každoročnú školskú akciu. Na dlho očakávané podujatie sa vydalo štyridsaťšesť žiakov druhého stupňa s ich slávnymi skupinkami – Zajojčatá, Rich people, Gumkáči a Nálepkovčania.

Nechýbali ani vyučujúce cudzích jazykov, ktoré ich sprevádzali a nabádali na rôzne aktivity počas celej noci. Po rozdelení do družstiev žiaci pokračovali v pohybovo-vedomostnej aktivite  s názvom  Slávne osobnosti Anglicka, Nemecka a Ruska, počas ktorej využívali nielen jazykové zručnosti anglického, nemeckého a ruského jazyka, pamäťové schopnosti, ale aj vytrvalostný beh. Vyučujúce jazykov sa stali na krátky okamih slávnou spisovateľkou Rowlingovou,, princeznou z Walesu- Dianou, chemikom D. I. Mendelejevom a fyzikom Albertom Einsteinom. Po namáhavom boji žiaci s vyučujúcimi načerpali sily chutnou pizzou. Najväčšie nadšenie žiaci ukázali v aktivite „Rýchlo a zbesilo“, pri ktorej museli konať rýchlo a s rozvahou.

Gurmánske zvyky cudzincov si deti vyskúšali prípravou čokoládového anglického ´brownies´a ´cookies´ , nemeckých sendvičov a ruského šalátu ´olivie´. Pripravené jedlá chutili znamenite, doslova „mizli“ z tanierov.

Nočná hodina žiakov neodradila od sústredenia sa na hru bomba, vďaka ktorej precvičovali slovnú zásobu anglického, nemeckého a ruského jazyka. Žiaci preukázali výdrž v aktivite „Uhádni“, v ktorej sa jednotlivci predviedli vo vysvetľovaní slov v cudzom jazyku.

Noc jazykov zavŕšila diskotéka, počas ktorej sme si spoločne zatancovali belgický tanec.

Po dlhej namáhavej noci sa deti pobrali do svojich „príbytkov“ a spolu s pani učiteľkami si vyskúšali spať na mieste, kde trávia čas počas vyučovania.

Mgr. Mária Hudáková