logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Netradičná hodina ruštiny

V tomto predvianočnom období sa  nám pani učiteľka rozhodla spríjemniť ťažký školský deň netradičným spôsobom. Hodina sa niesla v duchu rozprávania o histórii pitia ruského čaju. Pitie čaju v Rusku bolo neobyčajne obľúbené a jeho korene siahajú do polovice 17. stor. Čaj sa udržiaval v samovaroch pripravený celý deň. Obchodníci strávili pri pití čaju dlhé hodiny a vypili tak aj dvadsať šálok. Ceremónia pitia čaju sa stala nepredstaviteľnou bez prítomnosti samovaru. Pohostinný samovar podnecoval ľudí k rozhovoru a vytváral priateľskú atmosféru.  Aj v týchto chladných dňoch nás čaj dokáže príjemne zahriať a spolu s nejakými dobrotami tvorí neodmysliteľnú súčasť nášho každodenného dňa. Takéto sladké pokušenia sme si na hodinu ruštiny priniesli aj my. Niektorí si priniesli chutné palacinky či čokoládové mafiny.  Spolu s čiernym čajom to bola vynikajúca kombinácia. A čo vy? Máte radi čaj alebo si radšej pochutnáte na sladkých cukrovinkách? Zuzana Jutková, 9.A.