logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Návšteva Okresnej knižnice Dávida Gutgesela v Bardejove

,,Spoločnosť kníh si možno zvoliť lepšie než spoločnosť ľudí. Tým skôr si medzi knihami vyberaj priateľa na celý život.“ (Seneca)

 Nenadarmo sa hovorí, že kniha je pre dieťa kľúčom k čarovnému svetu poznania a fantázie. Na takúto cestu sa  9. novembra 2017 vybrali aj žiaci piateho ročníka našej základnej školy, kedy navštívili Okresnú knižnicu Dávida Gutgesela v Bardejove. Cieľom návštevy bolo ukázať žiakom, aká zaujímavá, napínavá a zábavná dokáže byť cesta za poznaním. Oddelenie literatúry pre deti a mládež, kde žiaci strávili príjemné popoludnie, si určite zapamätajú. O knižnici, jej službách a jednotlivých oddeleniach sa od pani knihovníčky dozvedeli mnoho nových, pre nich dosiaľ neznámych informácií. Zistili, že farby na štítkoch, ktoré sú prilepené na knihách, nie sú náhodné, že knihy si môžu vybrať nielen podľa svojho veku, ale aj predmetu svojho záujmu, že ak si predsa len nebudú vedieť dať rady, vždy je k dispozícii pani knihovníčka, ktorá im pri výbere tej správnej knihy určite ochotne poradí.  Počas tejto návštevy sa žiaci započúvali do vybraného príbehu z knihy Lentilka pre dedka Edka a následne si overili aj svoju pamäť prostredníctvom skupinových hier, ktoré boli pre nich na pôde knižnice pripravené. Na toto stretnutie s knihou si budú naši piataci ešte dlho spomínať. A preto, milí žiaci, nemajte radi knihy len preto, aby ozdobili váš príbytok, ale milujte ich hlavne preto, že sa dotknú vášho srdca, formujú myseľ a ducha.    Mgr. Edita Kvokačková