logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Medziriadky 2022 – literárna súťaž spojená s letnou školou

O tom, že v našej škole máme talentovaných básnikov i prozaikov, sme sa už presvedčili v nejednej literárnej súťaži, v ktorej viacerí žiaci našej školy súťažili so svojou vlastnou tvorbou a umiestnili sa na prvých miestach okresných, ba dokonca celoslovenských kôl.

Petronela Putnocká (7. A) sa svojou prózou zapojila do literárnej súťaže  Medziriadky 2022, v ktorej súťažili žiaci základných, stredných i vysokých škôl z celého Slovenska v písaní vlastných básní, próz či dramatických textov. Jej vlastná tvorba bola žánrovo vymedzená ako rozprávanie a zaradila sa ňou k 50 najlepším ,,pisateľom“ z celého Slovenska. V auguste tohto roku ju čaká týždenný literárny tábor v hoteli Vršatec v Bielych Karpatoch.  Tvorivé literárne čítanie, netradičné prednášky o slovenskom jazyku, rôzne divadelné predstavenia a premietanie filmov či iné zaujímavé témy jej tak pomôžu vylepšiť a zdokonaliť sa nielen v slovenskom jazyku, ale i písaní svojich próz.  Čaká ju aj osobné stretnutie  s viacerými významnými osobnosťami literárnej vedy, pedagógmi vysokých škôl a lektormi zahraničných škôl.

Domov si bude môcť odniesť knižné novinky i staré klasiky a určite nezabudnuteľný estetický zážitok. A ktovie? Možno z nej o pár rokov bude úspešná spisovateľka. O tom, ako to celé dopadlo, sa dozviete v septembri. 😊

                                                                                                                                                                         Mgr. Edita Kvokačková

Predchadzajúci článok

Ďalší článok