logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

MAREC – MESIAC KNÍH

Marec sa už odpradávna spája nielen s príchodom jari, obdobím, kedy sa príroda opäť prebúdza k životu a kvitne v plnej svojej kráse, ale aj s neutíchajúcim zdrojom vedomostí a informácií, a síce s knihami. Ani my sme na našej škole nezaháľali a knihám sme venovali mnoho našich aktivít. Pre spríjemnenie atmosféry sme si na dolnej chodbe vytvorili zaujímavý literárny kútik s vystavenými knihami. Vďaka žiakom 6. A triedy sme sa z rozhlasovej relácie dozvedeli mnoho zaujímavostí o knihách, ich pôvode, ale aj to, prečo je práve marec mesiacom knihy. Žiaci 5. A a 5. B triedy sa na dramatickej výchove zmenili na svojich obľúbených knižných hrdinov a vytvorili aj zaujímavý literárny strom. Aj tieto aktivity nám opäť potvrdili, že knihy by mali mať v našom živote stále svoje miesto.
                                                                                                                                     Mgr. Andrea Šoltésová

Predchadzajúci článok

Ďalší článok