logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Janka Vašková, najsilnejšia žena sveta, navštívila našu školu

V piatok 21.2.2020 k nám zavítala Janka Vašková, najsilnejšia žena sveta, trojnásobná majsterka sveta v silovom športe a tiež majsterka sveta vo wrestlingu. Táto sympatická mladá športovkyňa je zároveň aj ambasádorkou Projektu mas-wrestling na školách a spolu s prezidentom Slovenskej asociácie mas-wrestlingu pánom Jánom Matejom nám predstavili tento netradičný šport, pochádzajúci z Jakutska. Ide o silové preťahovanie športovcov sediacich oproti sebe v ohraničenom priestore, kde ich oddeľuje doska, do ktorej sa zapierajú nohami. Pán Matej nám bližšie opísal pravidlá tohto nového športu s praktickou ukážkou. Wrestling žiakov natoľko nadchol, že sme sa rozhodli potrebné náčinie zakúpiť a venovať sa tomuto novému športu aj na našej škole. Veríme, že sa stane populárnym a žiakov bude motivovať k zlepšeniu ich fyzickej výkonnosti. Ďakujeme p. Matejovi, Janke Vaškovej a Tadeášovi Knapovi za možnosť zapojiť sa do tohto zaujímavého projektu a prajeme im veľa úspechov v ich športovej kariére.