logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Európska noc výskumníkov

Už tradične, posledný septembrový piatok patril festivalu Európska noc výskumníkov. Tento rok, po dvoch online ročníkoch, sa opäť uskutočnil vo fyzickej podobe. A tak sa siedmaci a ôsmaci vybrali 30.9.2022 do OC Optima Košice, kde sa konal už 16. ročník tohto festivalu. Mottom tohtoročného festivalu bolo „Dôverujme vede“, ktorého cieľom bolo podnietiť mladých ľudí k aktivite a zážitkovému vzdelávaniu. Žiaci navštívili stánky, kde prostredníctvom pokusov a interaktívnych ukážok zistili, že za všetkými javmi okolo nás a dejmi v prírode sú vedecké vysvetlenia a princípy. Aj vďaka takýmto aktivitám sa podnecuje v žiakoch zvedavosť, kreativita a túžba po vzdelaní.
                                                                                                                                                                                                        Mgr. Eva Šoltysová

Ďalší článok