logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Dni zdravej výživy

Dni zdravej výživy sme na našej škole realizovali za aktívnej účasti žiakov 6. ročníka. Títo žiaci pripravili pre svojich spolužiakov chutné a výživné šaláty, nátierky, koláčiky, ovocné šťavy a pozvali ich cez veľkú prestávku na zdravú desiatu do školskej jedálne. Zároveň ako “desiatová polícia” skontrolovali, akú desiatu si nosia žiaci do školy. Zistili, že najzdravšiu desiatu balia mamičky prvákom. Ovocie a zelenina nechýbala ani siedmakom. Aby sme motivovali aj ostatných žiakov k zdravšiemu stravovaniu, rozdávali sme im počas prestávok jablká. Sme radi, že DNI ZDRAVEJ VÝŽIVY sa stali našou tradíciou, ktorá hravou formou pripravuje deti na zdravý životný štýl. Mgr. Anna Poláková