logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Dni duševného zdravia

Dni duševného zdravia sú na našej škole už tretí rok jesennou celoškolskou aktivitou. 10. október bol vyhlásený Svetovou federáciou za duševné zdravie (WFMH) za Dňom duševného zdravia už v roku 1991. Jeho symbolom je  nezábudka, pretože ľudská duša je rovnako krehká ako tento kvietok. Na našej škole si tento deň pripomíname týždennou športovou aktivitou. Každý rok sa snažíme vytvoriť nový rekord školy v drepoch. Tento rok je naozaj rekordný, keďže  sa nám podarilo spoločne urobiť 66 065 drepov a tak nielen prispieť kvietkom do našej spoločnej nezábudky, ale predovšetkým upevniť svoje zdravie pravidelnou fyzickou aktivitou. Veríme, že podobné aktivity sa stanú súčasťou každodenného života našich žiakov. Mgr. Angelika Kataniková