logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Deň otvorených dverí v našej škole

     Aj tento rok sa brány našej školy síce po krátkej odmlke, ale o to srdečnejšie otvorili pre svojich zvedavých návštevníkov dňa 30.3. 2023. Starší i mladší žiaci spolu so svojimi vyučujúcimi pripravili pre očakávaných hostí dopoludnie plné prekvapení, zábavy a objavov.
Najpočetnejšiu skupinu návštevníkov tvorili štvrtáci z okolitých základných škôl obcí Bartošovce, Fričkovce a Osikov, ktorí sa možno od septembra stanú novými žiakmi našej školy. Hneď ráno ich privítali na prvom stupni naši štvrtáci, aby sa spoločne vybrali na Divoký západ, kde mali odhaľovať totožnosť neznámych kovbojov, lúštiť hlavolamy, opisovať predmety či hádzať lasom. Na záver si každý zaslúžil titul “Pravý kovboj Divokého západu” a spolu s ním aj sladkú odmenu. To ale nebolo všetko. Po krátkom občerstvení ich v škole čakali ďalšie dobrodružstvá a objavy.
     V jednotlivých triedach sa im už na samotnom zážitkovom vyučovaní venovali naši žiaci druhého stupňa pod vedením svojich vyučujúcich. V jazykovej učebni ich vtiahli do deja rozprávky o Červenej Čiapočke a zapojili do aktivít v anglickom jazyku.
Následne sa žiaci premiestnili do netradičnej učebne bez lavíc, kde sa vyučuje dramatická výchova. Tam ich čakala pestrá zmes piesní, tancov a bábkového divadla. Ani o historické udalosti veru nebola núdza. Na hodine dejepisu návštevníci pomocou indícií odhaľovali identitu slávnych osobností, Márie Terézie, kniežaťa Svätopluka, či našich vierozvestcov Cyrila a Metoda. V počítačovej učebni ich privítal cestujúci robot, ktorého žiaci navigovali po mape Slovenska, v telocvični si zahrali florbal a deň ukončili v školskej kuchynke, kde mali možnosť ochutnať jedlá, ktoré si sami pripravili.
     Srdečne ďakujeme pani riaditeľkám a učiteľkám z obvodových škôl a ich žiakom za ich vzácnu návštevu. Veríme, že si takýto nezabudnuteľný deň otvorených dverí s radosťou zopakujeme aj na budúci rok.
                                                                                                                                                    Mgr. Martina Harčarufková

Predchadzajúci článok

Ďalší článok