logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Deň otvorených dverí

Obyčajný – neobyčajný deň v našej škole


Streda, 20. marec 2019, 8.00 hod.
Brány našej školy sa dnes otvorili pre tých, ktorí chcú zažiť niečo nové, pre tých, ktorí už písmenká slovenskej abecedy dokonale poznajú, no stále túžia po niečom zaujímavom, po niečom, čo môžu prebádať úplne sami. Koho máme na mysli? No predsa našich budúcich piatakov, ktorých na pôde našej školy čakalo príjemne strávené dopoludnie. Prehliadka školy, rôzne skupinové aktivity, súťaže a ešte omnoho viac. Spolu s tými najmenšími nastúpili na plavbu loďou, na ktorej ako skutoční námorníci zdolávali všetky prekážky mora. Výroba vlastnej námorníckej vlajky, skladanie lode z papiera, súťažné otázky zo slovenského jazyka, matematiky či práca s mapou im neboli cudzie. Sladkou odmenou pre všetkých žiakov za ich šikovnosť boli čokoládové dukáty a mafiny, na ktorých si pochutnali v školskej jedálni. Počas ďalších vyučovacích hodín navštívili priestory školskej kuchynky, kde si mohli vyskúšať prípravu rôznych sladkých dobrôt a precvičiť si tak aj svoje kulinárske umenie. Výučba cudzích jazykov prebehla, ako už tradične, v moderne vybavenej jazykovej učebni, v ktorej si každý žiak s použitím slúchadiel mohol vyskúšať english listening, zaspievať si a zopakovať slovnú zásobu. Na hodine geografie zasa ožívali mapy. Aj tu žiaci ukázali, že jednotlivé moria Slovenska či sveta, rieky, pohoria pre nich nepredstavujú žiadny problém. Hodina telesnej výchovy priniesla pre žiakov oboznámenie sa s pravidlami populárneho športu, florbalu, ktorý si nakoniec mohli aj sami vyskúšať. Nikto neváhal a všetci sa s nadšením pustili do hry. Poslednou zastávkou na ceste za poznaním boli záhady prírodných vied. Biológia, chémia a fyzika. Disciplíny, z ktorých je každá iná, svojská, každá niečím výnimočná. Jedna bez druhej fungujú len veľmi ťažko. Andulky, robot, rubikové kocky, okuliare pre virtuálnu realitu. Toto všetko u nás mohli žiaci vidieť. Nadšenie a radosť z ,,nového“ bolo v očiach žiakov skutočne veľmi veľké. V stredu prišli do školy tí najmenší ešte spolu so svojimi učiteľkami a rodičmi, no v septembri prídu už sami, plní očakávaní stlačia kľučku na dverách svojej triedy. 
Mgr. Edita Kvokačková (ZŠ s MŠ Hertník)

Ďalší článok