logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Botanikiáda 2017

8.ročník projektu Botanikiáda 2017 sa niesol pod názvom „ Rastlinní privandrovalci“. Naši žiaci z 5. ročníka Matej Kuchta a Simona Šľachtičová sa tejto súťaže zúčastnili 24. mája v košickej Botanickej záhrade. Počas tejto súťaže sa zoznámili s rastlinami ,ktoré nám slúžia ako kultúrne, úžitkové aj dekoratívne, ale aj také , ktoré spôsobujú viac problémov ako úžitku. V rámci tejto súťaže patrili naši žiaci medzi úspešných riešiteľov a z tejto súťaže si odniesli vlastoručne zasadenú okrasnú rastlinu, ktorá im bude pripomínať súťaž v Botanickej záhrade. Bonusom pre našich žiakov bola aj krásna expozícia tropických motýľov priamo v sklenníku Botanickej záhrady.

Mgr. Anna Poláková