logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

,,Bábky ožívajú v rukách našich piatakov,,

Hodiny literatúry v našej škole nie sú len o čítaní literárnych ukážok, ale literatúra je špecifická v tom, že v sebe spája viaceré druhy umenia (výtvarné, dramatické a pod.), pôsobí nielen na rozum, ale aj na city poslucháča/diváka. Žiaci piateho ročníka ukázali, že nie sú šikovní len v jazyku a literatúre, ale osvedčili sa aj ako výtvarníci, krajčíri či bábkoherci. Na hodine slovenského jazyka si vyrábali vlastné bábky s použitím rôznych druhov materiálov. Výsledkom ich práce boli maňuškové, javajkové a marionetové bábky. Každý z nich využil svoju fantáziu a v ich rukách ožili známe rozprávkové postavičky. Vložili do nich kus svojho srdca. A to nie je málo!
                                                                                                                                                                               PhDr. Edita Kvokačková

Predchadzajúci článok

Ďalší článok