logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Alexandra Cenká zaznamenala celoslovenský úspech

Celkovo 350 literárnych, výtvarných a elektronických diel prihlásili žiaci a študenti do 14. ročníka celoslovenskej súťaže Svätoplukovo kráľovstvo ožíva, ktorej vyhlasovateľom bola Základná škola kráľa Svätopluka v Nitre.
Témami otvorenej výzvy k súťaži boli Počiatky prvého písma na našom území, Veľkomoravská tradícia prítomná v súčasnosti a Obdobie života a panovania Svätopluka.
Žiačka 8. B, Alexandra Cenká, pútavým spôsobom vytvorila príbeh „Počiatky prvého písma na našom území“. Jej dielo oslovilo porotu natoľko, že Alexandra získala v literárnej časti, v III. kategórii (8. – 9. ročník), nádherné 3. miesto. Odmenou, okrem diplomu a vecných cien, je aj vydanie jej práce v Zborníku prác, kde má čestné miesto.
Alexandre, blahoželáme, tešíme sa z jej celoslovenského úspechu a prajeme jej veľa tvorivých inšpirácií.
                                                                                                                                                           Mgr. Andrea Šoltésová

Predchadzajúci článok

Ďalší článok