logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

Ako sme s Petrom Karpinským diskutovali!

V novembri 2013 k nám spisovateľ Peter Karpinský zavítal prvýkrát. O päť rokov neskôr,    11. 5. 2018, sme jeho Ťuk-Ťuka oživili opäť. A nie len jeho! Prašiškriatok Celestín, Moľa, Pavúk, neposlušná Adela, nekompromisná matka Tereza… Aj toto sú postavy, ktoré sa prišli osobne stretnúť so svojím majstrom, a to v krátkej dramatizácii pripravenej žiakmi 6. A, ktorou sme otvorili besedu so spisovateľom Petrom Karpinským. Žiaci I. stupňa, 5. a 6. ročníka sa pýtali mnoho zaujímavých vecí, a to nie len o jeho tvorbe a práci vysokoškolského pedagóga, ale zaujímali ich aj bežné veci z jeho života, na ktoré spisovateľ ochotne odpovedal. Zaujímavé diskutovanie sme ukončili autorským čítaním z jeho knihy Sedem dní v pivnici, rozdávaním podpisov, spoločným fotením, za ktoré sa mu chceme úprimne poďakovať.

Mgr. Andrea Šoltésová