logo

+421 (0) 54 479 1134

zshertnik@zshertnik.sk

ZŠ s MŠ Hertník

Hertník 261, 086 42

07:00 - 15:30

Pondelok - Piatok

,,Aj knihy majú svoje postieľky“

Dňa 17. 04. 2018 našu školskú knižnicu navštívili žiaci materskej školy. Cieľom návštevy bolo priblížiť žiakom fungovanie školskej knižnice. Šikovní predškoláci predstavili svoje obľúbené knihy, postavy z rôznych rozprávok, dozvedeli sa mnoho zaujímavých informácií, napr. ako a odkiaľ sa dostane kniha na policu školskej knižnice, že v knihách môžu nájsť nielen poučenie, ale aj kopec zábavy a dobrodružstva. Žiaci si svoje praktické skúsenosti mohli overiť v rôznych súťažiach, ktoré boli zamerané na schopnosť spoznať a rozlíšiť jednotlivé rozprávkové bytosti na základe predložených obrázkov, z ktorých následne poskladali v skupinách pexeso. V závere si každý žiak vybral zo školskej knižnice knihu podľa vlastného výberu a načrel tak do jej trinástej komnaty.  Žiakom sa v knižnici páčilo, boli veľmi šikovní a aktívni a  už teraz sa tešia, kedy konečne zasadnú do školských lavíc. Tak im prajeme, aby ich záujem o knihy nikdy nevyhasol, aby v knihe našli spoločníka a priateľa  na celý život, aby po nej siahli vždy s nadšením a radosťou. Nenadarmo sa predsa hovorí: ,,Knihy sú nemí učitelia.“ Skúsme teda  svoj život prežiť tak, aby nám každý deň priniesol niečo nové a nepoznané.

Mgr. Edita Kvokačková

Predchadzajúci článok